BLOG O TONERACH, TUSZACH, DRUKARKACH - NOWINYTCHNICZN.PL

NOWOŚCI I WYDARZENIA ZE ŚWIATA DRUKU 

A+ A A-
Drukarka HP LaserJet P2035 (CE461A)
243_ico

Ekonomiczna, monochromatyczna drukarka laserowa dająca wydruki najwyższej jakości. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o biurach i osobach oczekujących wysokich jakości wydruków, o obrazie stabilnym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w każdą przestrzeń biurową bez zajmowania dużej ilości miejsca. Na wygodę użytkowani wpływa przede wszystkim szybkość -  w tym wypadku mamy  prędkość sięgającą prawie 30 stron na minutę(ustawienia maksymalne). Drukarkę wyposażono w ciekawy tryb pracy o nazwie Quiet(cisza), co w praktyce oznacza ograniczanie dźwięków wydawanych w trakcie pracy urządzenia. W podajniku zmieści się standardowo 250 arkuszy, w podajniku uniwersalnym – 50 kartek. Urządzenie występuje także w wersji n, dającej możliwości pracy w grupie roboczej. Kompatybilność z wkładem czarnym o oznaczeniu HP CE505A / HP 05A, który jest jednocześnie bardzo popularny i łatwo dostępny na rynku.

Drukarka HP LaserJet P2055 (CE456A)
242_ico

Profesjonalna, monochromatyczna drukarka laserowa z przeznaczeniem na wydruki biznesowe o wysokiej jakości. Drukarka jest urządzeniem szybkim, oferuje prędkości drukowania sięgające 33 stron na minutę(przy ustawieniach maksymalnych). Za szybką i niezawodną pracę odpowiedzialny jest procesor o zegarze 600 Mhz i pamięć 64 MB(możliwość rozbudowy do 320 MB). P2055 pozwala na ograniczenie kosztów materiałowych papieru, umożliwia drukowanie dwustronne(ręczny dupleks). Warto także wspomnieć o różnych wersjach tego modelu, mianowicie P2055d i P205dn, zwiększające możliwości podstawowe o łączność sieciową i automatyczny druk dwustronny. P2055 posiada pojemne podajniki: na 250 arkuszy, uniwersalny na 50 arkuszy oraz alternatywny na 500 sztuk. Zaawansowani użytkownicy mogą skonfigurować urządzenie do własnych potrzeb dzięki narzędziu administratora HP Web Jetadmin. Kaseta z tonerem jest „inteligentna”, tzn. wysyła sygnały o zagrożeniu wynikającym z zużycia tonera. Do ww. drukarki przeznaczone są tonery o standardowej wydajności HP CE505A / HP 05A na 2.300 stron oraz o zwiększonej wydajności Toner HP 05X / CE505X o wydajności 7.000 stron wydruku przy 5% pokrycia strony.

Drukarka HP LaserJet Pro 1102w ( CE657A)
241_ico

Profesjonalna drukarka monochromatyczna przeznaczona dla małych biur oraz każdego środowiska gdzie zachodzi konieczność stosowania dobrych jakościowo wydruków laserowych. Urządzenie działa w sieciach bezprzewodowych, dzięki czemu jest dostępne szerszemu gronu użytkowników. W modelu zastosowano funkcje przyspieszające wydruk Instant-on, które pozwalają na wydrukowanie pierwszej strony po 8,5 sekundach od momentu uruchomienia. System auto-on/off pozwala na oszczędzanie energii podczas przestojów w pracy drukarki. 1102w umożliwia drukowanie na różnego rodzaju nośników, począwszy od standardowych papierów a skończywszy na kartonach czy nawet foliach. Urządzenie posiada oprócz standardowego podajnika na 150 arkuszy specjalny podajnik szczelinowy(priorytet na 10 arkuszy). Dzięki narzędziu Smart Web Printing bardziej ekonomiczne jest drukowanie treści stron internetowych, które można edytować w celu łatwiejszego tworzenia dokumentów.  Urządzenie jest integralne z wkładem z czarnym tonerem o kodzie HP CE285A / HP 85A.

Drukarka HP LaserJet Pro M201n
Name: Drukarka HP LaserJet Pro M201n
thumb_HP_M201

Laserowa drukarka monochromatyczna HP LaserJet Pro M201n to urządzenie, które warto mieć nie tylko w domu ale także w biurze.

To, na co warto zwrócić uwagę w przypadku drukarki HP LaserJet Pro M201n, to przede wszystkim możliwość drukowania na różnego rodzaju nośnikach. Nie jest istotne, czy to standardowy papier, folia, koperta czy etykieta - wysoka jakość wydruku będzie zawsze będzie doskonale widoczna.

Wygoda drukowania w przypadku tego urządzenia to przede wszystkim funkcja HP ePrint, dzięki której bez problemu można wydrukować dokument przechowywany w chmurze. Możliwe jest również drukowanie przy pomocy sieci Ethernet, co jest bardzo przydatne w biurach. Komfort użytkowania drukarki HP LaserJet Pro M201n poprawia dodatkowo panel LCD, pozwalający na łatwe uzyskanie wydruków z pamięci przenośnych.


W standardowym zestawie wraz z urządzeniem znajduje się toner do drukarki HP 83A - o kodzie OEM producenta CF283A-  pozwalający na wykonanie 1500 dokumentów. Dostępny jest również bardziej wydajny toner do drukarki HP LaserJet Pro - HP 83X, który umożliwia wydrukowanie nawet 2200 arkuszy. Oprócz tonerów oferowanych przez producenta drukarki, na rynku są także dobrej jakości zamienniki. Mając toner o standardowej wydajności CF283A zamiennik można znacząc zaoszczędzić na kosztach wydruku. Znacząco przez duże "Z" :-)

Dane techniczne drukarki:
Szybkość drukowania: 25 stron na minutę
Rozdzielczość wydruku: 1200x1200

Wymiary:
Wysokość: 251,4 mm
Szerokość: 379 mm
Głębokość: 364,9 mm
Waga: 5,9 kg

Drukarka HP LaserJet Pro P1102
Name: Drukarka HP LaserJet Pro P1102
thumb_HP_P1102_1

Nie zawsze można trafić na urządzenie, które łączy prostą obsługę z wysoką jakością. Laserowa drukarka HP LaserJet Pro P1102 to najlepsze rozwiązanie zarówno do domu jak i małej firmy. Komfortowe drukowanie większej ilości dokumentów zapewnia podajnik na 150 arkuszy. Każda osoba, dla której istotne są zarówno środowisko jak i pieniądze doceni również możliwość ręcznego dwustronnego wydruku. 

Warto również zwrócić uwagę na energooszczędność tej drukarki - to istotne nie tyko w przypadku potrzeby uzyskania dużej liczby wydruków.

W zestawie razem z urządzeniem można znaleźć oryginalny toner startowy do drukarki pozwalający na wydruk 700 arkuszy. Standardowe wymiary urządzenia to gwarancja, iż tę drukarkę można umieścić wygodnie w każdym pomieszczeniu. W razie potrzeby możliwy jest zakup akcesoriów pozwalających na drukowanie bezprzewodowe. To znacznie zwiększa wygodę i funkcjonalność.

W drukarce stosowany jest toner oznaczony jako HP 85A / CE285A. Oryginalny toner firmy HP posiada wydajność 1.600 stron (A4 przy 5% pokrycia strony). Dostępne są także tonery alternatywne, które oprócz kilka razy niższej ceny, oferują także wydajności 2.000 stron, tonery o zwiększonych wydajnościach oznaczone jako XL nawet do 3.100 stron. Należy przyznać, iż toner CE285A zamiennik to dobra alternatywa na tanie drukowanie.

Dane techniczne drukarki:

Szybkość drukowania: 18 stron na minutę
Rozdzielczość: 600x600 dpi
Wymiary:
Wysokość: 228 mm
Szerokość: 349 mm
Głębokość: 410 mm
Waga: 5,3 kg

copyrights 2014 © www.NowinyTechniczne.pl
Wszystkie nazwy firm i znaki firmowe są nazwami i znakami zastrzeżonymi i są ich własnością Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów, które jednak nie mogą być podstawą roszczeń. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt przed podjęciem decyzji o zakupie.