BLOG O TONERACH, TUSZACH, DRUKARKACH - NOWINYTCHNICZN.PL

NOWOŚCI I WYDARZENIA ZE ŚWIATA DRUKU 

A+ A A-
Drukarka HP Deskjet D2660 (CH366B)
215_ico

Kolorowa drukarka atramentowa do podstawowych zastosowań, takich jak drukowanie dokumentów, grafik oraz zdjęć. Jest to bez wątpienia produkt ekologiczny – tani w eksploatacji, sam w sobie jest zbudowany z ok. 50% materiałów pochodzących z ponownego przetworzenia. Dzięki temu sprzęt ten kosztuje naprawdę niewiele, bez wątpienia nie naruszy żadnego domowego budżetu. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, którą zniwelowano do minimum. Doskonale nadaje się do drukowania stron internetowych, dzięki narzędziu Smart Web Printing, pozwalającej na oszczędność materiałów eksploatacyjnych. Mamy możliwość ustawienia drukowania bez marginesów, dzięki czemu zdjęcia są drukowane bardziej estetycznie. Prędkość maksymalna druku na jaką możemy liczyć wynosi w tym wypadku 28 stron na minutę(dla czerni). Urządzenie korzysta z wkładów czarnych o oznaczeniach HP 300 Black (druk na ok. 200 stron) i  trójkolorowych HP 300 Kolor (druk na ok. 160 stron). Opcjonalnie można skorzystać z zestawu atramentów o zwiększonej pojemności HP 300XL (600 stron dla czerni i 440 dla trójkolorowego).

Drukarka HP Deskjet D5560 (CB774B)
214_ico

Prosta drukarka atramentowa przeznaczona do drukowania dokumentów oraz kolorowych grafik. Urządzenie może działać w sieci bezprzewodowej, co dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność. Małe rozmiary sprawiają, że jest to dobra propozycja dla małych przestrzeni. D5500  wyposażono w ciekawą opcję występującą pod nazwą HP Smart Web Printing, pozwalającą na szybkie i sprawne drukowanie bezpośrednio ze stron internetowych. Użytkownik dzięki temu narzędziu ma możliwość łączenia kilku stron w jeden arkusz, co pozwala na oszczędzanie papieru oraz miejsca, jakie drukowane dokumenty będą zajmować. W drukarce postawiono na prostotę obsługi. Ograniczono do minimum procesy instalacyjne, zaś sam proces sterowania drukowaniem jest prowadzony za pomocą jedynie 4 przycisków(zasilanie, wznowienie, anulowanie, łączność bezprzewodowa). D5500 współpracuje z zestawem atramentów o symbolach: HP 300 (CH561EE) i HP 300XL (zwiększona pojemność). W obu przypadkach obowiązuje dwuelementowa rozdzielność kolorystyczna, tzn. osobny wkład na kolor czarny i osobny wkład kolorowy (3 kolory w 1).

Drukarka HP Officejet 6000 (CB051A)
219_ico

Kolorowa drukarka atramentowa przeznaczona do zastosowań biurowych, zarówno profesjonalnych jak i tych najbardziej amatorskich. Urządzenie jest niezwykle ekonomiczne, wg producenta koszt druku jednej strony jest najniższy dla modeli w swojej klasie. Urządzenie może działać w sieci przewodowej, gdzie może być udostępnione maks. 5 użytkownikom. Szybkość druku przy ustawieniach dla trybu roboczego wynosi maksymalnie 32 strony na minutę (dla koloru czarnego) oraz 31 stron dla wydruków kolorowych, co jest wartością porównywalną z drukarkami laserowymi. Maksymalna wydajność miesięczna wynosi ok. 7000 stron. Model 6000 ma intuicyjną i prostą obsługę oraz opcje pozwalające na przygotowanie dokumentów ze stron WWW do wydruku (Funkcja HP Smart Web Printing). Urządzenie jest doskonałą alternatywą dla drukarek laserowych, dzięki zastosowaniu specjalnych atramentów uzyskany druk jest wysokiej jakości, odporny na działanie wody. Zestaw tuszów ma oznaczenie HP 920 (standardowe wkłady) oraz HP 920XL (wkłady o większej wydajności). Jeden zestaw jest czteroelementowy, tzn. 3 kolory oraz czerń.

Drukarka HP Officejet 7000 (C9299A)
221_ico

Kolorowa drukarka atramentowa przeznaczona przede wszystkim do drukowania dużych, szerokich formatów, łącznie z A3 i A3+. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym biurze drukującym np. plakaty oraz w domu wymagającego użytkownika, oczekującego wysokiej jakości wydruków. Urządzenie jest prezentowane jako najbardziej oszczędne w swojej klasie(najniższy koszt wydruku w przeliczeniu na jedną stronę). Oprócz obsługiwanego formatu A3, urządzenie umożliwia wydruk praktycznie każdego, znormalizowanego dokumentu, np. zdjęć w różnych formatach, nadrukach na kopertach, wizytówek, etc. HP 7000 może być udostępniona maksymalnie 5 użytkownikom w przewodowej sieci, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność jako uniwersalnego urządzenia drukującego. Urządzenie jest niezwykle szybkie, umożliwia wydruk z prędkością maksymalną nawet do 33 stron na minutę, wydajność miesięczna sięga nawet do 7000 stron. Warto wspomnieć, że produkt zdobył wiele wyróżnień w kategorii „Jakość”. Drukarka korzysta z zestawu tuszów znanych z innych modeli HP o oznaczeniu HP 920 (standard) i HP 920XL (większa wydajność). Zestawy są 4 elementowe.

Drukarka HP Officejet H470 (CB026A)
239_ico

Szybka, przenośna, kolorowa  drukarka atramentowa umożliwiająca drukowanie dokumentów i zdjęć z prędkością nawet do 22 stron na minutę. H470 posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwalający na długotrwałą pracę nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Opisywany model jest wersją podstawową, z możliwością pracy sieciowej(opcjonalnie). Produkt jest niezwykle wytrzymały, odporny na upadki – przeszedł specjalne testy na niespodziewane zdarzenia. Drukarka idelana na podróże biznesowe i każde inne wymagające drukowania. Drukarka jest przystosowana do wydruków dokumentów oraz zdjęć i kolorowych grafik najwyższej jakości, w dużej mierze dzięki specjalnemu, niestandardowemu podziałowi atramentów. Do modelu pasują atramenty o oznaczeniach: szary HP 100 (specjalny do wydruków zdjęć czarnobiałych), HP 338 (C8765EE) -standardowy wkład koloru czarnego), HP 344 (C9363EE) - trójkolorowy wkład tradycyjny, HP 348 (specjalny, kolorowy tusz fotograficzny wzbogacający kolory podstawowe, mający wpływ na realizm fotografii.

Drukarka HP Officejet Pro 8000
216_ico

Szybka, ekonomiczna drukarka kolorowa do zastosowań domowych i profesjonalnych. Urządzenie jest przedstawiane jako tańsza, biurowa alternatywa dla drukarki laserowej(wg producenta, oszczędność kosztów eksploatacji sięga 50% mniej).Urządzenie występuje w dwóch wersjach, tylko z obsługą sieci przewodowej (CB092A), oraz z obsługą sieci bezprzewodowej (CB047A). Wszystkie pozostałe parametry są identyczne dla obu przypadków. Urządzenie osiąga prędkość nawet do 35 stron na minutę, przy miesięcznym cyklu pracy sięgającym 15 000 stron. Warto wspomnieć o bardzo istotnej funkcji automatycznego druku dwustronnego, co jeszcze bardziej pozwoli oszczędzać czas i materiały. Urządzenie jest wyposażone w narzędzia ułatwiające drukowanie stron internetowych(Funkcja HP Smart Web Printing). W modelu postawiono na osobne wkłady atramentowe, dzięki czemu kiedy tylko skończy się kolor nie ma potrzeby zakupu całego zestawu. W praktyce pozwala to ograniczyć koszta eksploatacyjne do jeszcze niższego poziomu. Wkłady kompatybilne to: tusz HP 940 (4 elementowy, standardowa pojemność) i tusz HP 940XL (4 elementowy, zwiększona pojemność).

Drukarka HP Officejet Pro K8600 (CB015A)
220_ico

Kolorowa atramentowa drukarka umożliwiająca drukowanie dokumentów, grafik, zdjęć w formacie do A3+ (330x483 mm), A3 (297x420 mm). Opcjonalnie urządzenie może być przystosowane do pracy w sieci przewodowej, opcją jest także moduł druku dwustronnego. HP Officejet Pro K8600 występuje w wersji dn, gdzie w/w opcje są już w standardzie. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o biurach, co nie znaczy, że  z urządzenia nie może korzystać użytkownik indywidualny nastawiony np. na drukowanie plakatów. W modelu postawiono na intuicyjność i prostotę obsługi, klawisze są rozmieszczone w przystępny sposób. Urządzenie pozwala na wydrukowanie w cyklu miesięcznym ok. 6250 stron. Jest to bez wątpienia sprzęt wszechstronny – pozwala na drukowanie zawartości stron internetowych, arkuszy kalkulacyjnych, wspomnianych plakatów, zdjęć oraz wszelkich innych kolorowych grafik. Urządzenie jest kompatybilne z tuszami serii HP 88 i HP 88XL, zestawy są 4-elementowe, co pozwala na oszczędność materiałową(wymieniamy tylko kolor, który się zużyje).

copyrights 2014 © www.NowinyTechniczne.pl
Wszystkie nazwy firm i znaki firmowe są nazwami i znakami zastrzeżonymi i są ich własnością Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów, które jednak nie mogą być podstawą roszczeń. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt przed podjęciem decyzji o zakupie.